عکاسی کودک

عکاسی کودک چیست ؟

امروزه عکاسی کودک یکی از مهم ترین شاخه های عکاسی حساب می‌شود که بر اساس سن کودک تقسیم بندی می‌شود :

۱ / عکاسی نوزاد
۲ / عکاسی از کودکان نوپا یا خردسال
۳ / عکاسی از کودکان دبستانی

.
.
که نسبت به سن کودک و با توجه به خلق و خوی کودک روانشناسی متفاوتی دارد

به همین منظور در آتلیه کودک ریماگل، بیشتر چیدمان های ساده و ناب مدنظر هستند تا با اجتناب از آشفتگی بصری، کودک در مراتب پائین تری از توجه قرار نگیرد.

در ضمن عکاسی در این زمینه نیازمند صبر و حوصله زیادی است و عکاس باید سعی کند نسبت به شخصیت کودک و روحیه آن رفتار کند و بیشتر مواقع باید سعی کند با کودک دوست شود و هم بازی او شود تا عکاسی راحت تری را تجربه کند .
.
.
عکاسی کودک برخلاف بقیه شاخه های عکاسی بهتر است که در لحظه ثبت شود و از دادن پزیشن های مختلف و سخت ب کودکان باید پرهیز کرد زیرا باعث خستگی کودکان می‌شود و خروجی خوبی گرفته نمی‌شود . و به طور کلی عکس های طبیعی که پوزیشن خاصی ندارند و کودکان در حال و هوای خود هستند جذابیت بیشتری دارند.
.
.
در عکاسی کودک چون که حرکت های کودک زیاد است باید به این موضوع توجه کرد که دیافراگم باز باشد و شاتر نسبتا بالا باشد تا بتوان به خوبی از حرکات آن ها عکاسی کرد.
.
.
برای زیباتر کردن عکاسی کودک نیازمند لبخند آنها هستیم در این مواقع باید نسبت به روحیه کودک پیش برویم و از ترساندن آن بپرهیزیم و برای بالا بردن سرعت عمل عکاسی بهتر است این کار را به پدر یا مادر یا یکی از آشناهای کودک انجام دهد زیرا اکثر کودکان به خصوص کودکان نوسال زمان زیادی برای ارتباط برقرار کردن با عکاس میبرند .