عکاسی کودک

عکاسی کودک چیست ؟

امروزه عکاسی کودک یکی از مهم ترین شاخه های عکاسی حساب می‌شود که بر اساس سن کودک تقسیم بندی می‌شود :

۱ / عکاسی نوزاد
۲ / عکاسی از کودکان نوپا یا خردسال
۳ / عکاسی از کودکان دبستانی

که نسبت به سن کودک و با توجه به خلق و خوی کودک روانشناسی متفاوتی دارد.

به همین منظور در آتلیه کودک ریماگل، بیشتر چیدمان های ساده و ناب مدنظر هستند تا با اجتناب از آشفتگی بصری، کودک در مراتب پائین تری از توجه قرار نگیرند. در همین رابطه ما در آتلیه کودک ریماگل پیش از انجام جلسات عکاسی، به والدین مشاوره های لازم را می دهیم تا با آرامش و ذهن بازتری جلسه عکاسی را برگذار کنند.

 
البته باید توجه داشته باشید که نحوه عکاسی نوزاد و عکاسی بارداری کاملاً متفاوت بوده و نیاز به صرف زمان و دقت بیشتری دارد. در همین رابطه توصیه می کنیم مقالات زیر در رابطه با عکاسی نوزاد و عکاسی بارداری را مشاهده کنید: 

 

در ضمن عکاسی در این زمینه نیازمند صبر و حوصله زیادی است و عکاس باید سعی کند نسبت به شخصیت کودک و روحیه آن رفتار کند و بیشتر مواقع باید سعی کند با کودک دوست شود و هم بازی او شود تا عکاسی راحت تری را تجربه کند .
.
.
عکاسی کودک برخلاف بقیه شاخه های عکاسی بهتر است که در لحظه ثبت شود و از دادن پزیشن های مختلف و سخت به کودکان باید پرهیز کرد زیرا باعث خستگی کودکان می‌شود و خروجی خوبی گرفته نمی‌شود. و به طور کلی عکس های طبیعی که پوزیشن خاصی ندارند و کودکان در حال و هوای خود هستند جذابیت بیشتری دارند.
.
.
در عکاسی کودک چون که حرکت های کودک زیاد است باید به این موضوع توجه کرد که دیافراگم باز باشد و شاتر نسبتا بالا باشد تا بتوان به خوبی از حرکات آن ها عکاسی کرد. در همین رابطه لازم است بدانید که یکی از چالش برانگیز ترین مراحل عکاسی؛ عکاسی از کودکان شیطون و بازیگوش است. به همین دلیل خالی از لطف نیست که تجربه ما در مورد عکاسی از کودکان بازیگوش را هم مطالعه کنید:

 

بیشتر بدانید: عکاسی از کودکان شیطون و بازیگوش در آتلیه


.
.
برای زیباتر کردن عکاسی کودک نیازمند لبخند آنها هستیم در این مواقع باید نسبت به روحیه کودک پیش برویم و از ترساندن آن بپرهیزیم و برای بالا بردن سرعت عمل عکاسی بهتر است این کار را به پدر یا مادر یا یکی از آشناهای کودک انجام دهد زیرا اکثر کودکان به خصوص کودکان نوسال زمان زیادی برای ارتباط برقرار کردن با عکاس میبرند .

 

نحوه عکاسی کودک در آتلیه ریماگل

عکاسی کودک یکی از مهم ترین شاخه های عکاسی است. چرا که این اصلی ترین لحظات زندگی برای هر شخصی به شمار می رود. آتلیه کودک ريماگل دارای بهترین و قوی ترین تجهیزات در غرب تهران است. ما با سالها تجربه در زمینه عکاسی کودکان ، لحظات زیبای شما را به همراه کودکان دلبندتان ثبت می کنیم.

در استودیو کودک ریماگل خدمات متنوع در زمینه تصویربرداری از کودکان به شما عزیزان ارائه می شه. ما در آتلیه کودک ریماگل کلیه خدمات مربوط به عکاسی نوزاد رو انجام میدیم. ثبت خاطرات کودک تنها بعد از تولد انجام نمیشه بلکه ما کلیه مراحل متولد شدن کودکان رو حتی قبل از متولد شدنشون ! ثبت می کنیم. در استودیو تخصصی کودک ریماگل خدمات عکاسی بارداری هم انجام میشه که با توجه به درنظر گرفتن کلیه شرایط بهداشتی انجام میشه؛ قبل از انجام عکاسی جلسات مشاوره برگذار میشه و راهنمایی های لازم جهت هرچه بهتر شدن شرایط داده میشه. سپس عکاسی نوزاد با توجه به سن و جنسیت نوزاد انجام میشه و در همین زمینه محیطی آرام و دلنشین رو برای نوزاد و پدر و مادر فراهم می کنیم.

عکاسی کودک را می توان جزو سخت ترین شاخه های عکاسی طبقه بندی کرد چون نیازمند صبر و حوصله زیادی است. همچنین باید با آرامش با کودک تعامل داشته باشید تا بتوانید بهترین و زیباترین تصویر را از کودک ثبت کنید. لازم به ذکر است که در آتلیه کودک؛ فقط تجهیزات نیستند که مهم هستند بلکه دکور، نحوه نورپردازی، چینش وسائل و حتی لباس های کودک و عکاس هم مهم هستند.

برای ارتباط با ما و همچنین دریافت مشاوره رایگان از بخش تماس با ما آتلیه برای تماس با ما استفاده نموده و یا در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام با ما همراه باشید. ما به شما کمک می کنیم که بتونید بهترین لحضاتتون رو ثبت کنید


عکاسی کودک